Slik tydeliggjør du ditt budskap med tegninger og ikoner
Lynkurs i visuell fasilitering

I løpet av 3 timer vil du få en rask innføring i hvordan du kan bruke enkle tegneteknikker for å fasilitere møter, prosesser, prosjekter eller foredrag, digitalt eller fysisk.
Det å kunne tegne vil gi deg et unikt verktøy og et visuelt språk som kan forstås på tvers av faglighet, kompetanser, organisasjonen, språk og landegrenser.
På dette kurset får du en innføring i:
- Grunnleggende tegneteknikker
- Enkle ikoner
- Innspill til hvordan bruke visuell fasilitering som et effektivt formidlingsverktøy
Undervisning via Zoom:
Undervisningen foregår via Zoom. Kurset krever aktiv deltakelse. Du får tilsendt en link rett i forkant av kurset slik at du kan koble deg opp før oppstart.
Forkunnskaper:
Det kreves ingen spesielle forkunnskaper.
Du trenger følgende til kursstart:
- Papir - gjerne A3. Hvis ikke er A4 også fint, ca. 25-30 ark.
- 1-2 svarte tusjer
- Et par tusjer i farge
Målgruppe:
Kurset er spesielt aktuelt for deg som er fagekspert, prosjektleder, rådgiver, forsker, prosessleder, leder og arbeider med ulike prosjekter, fasiliterer prosesser, underviser, holder foredrag, studerer eller bare rett og slett har lyst og interesse av å bli bedre til å presentere et budskap, en ide en prosess o.l.
Har du lyst til å bli skikkelig god?
Da anbefaler vi at du går videre og blir med på vårt to-dagers kurs i Visuell fasilitering. Dette lynkurset gir deg kun en smakebit på hva visuell fasilitering er og hva du kan bruke det til.
Informasjon om to-dagers kurset finner du til høyre på denne siden.
Her kan du lese mer om hva Visuell fasilitering er, og hva det kan hjelpe deg med!
Meld meg på!
Dette er et Tekna Premium-kurs utviklet i tett samarbeid med våre dyktigste fageksperter.