Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Frokostwebinar om flytende solceller

Streaming
Sterk sol på mørk blå himmel
Dette arrangementet er ikke lenger aktivt, se vår kalender for kommende kurs og arrangementer.
Gratis og åpent for alle interesserte
Kr 0
02. nov. 2021
kl. 09:00 - 10:00
Streaming
Kursnummer: 40467
Kontakt: Anne Cathrine Strande Straube - +4748069306

Solceller har festet grepet som en av våre viktigste kilder til fornybar energi, men potensialet er fremdeles stort. Det er og havet. Velkommen til et frokostwebinar der du får høre om hvordan solceller kan settes ut på sjøen og hvorfor dette viser seg å være smart.

Meld deg på frokostwebinar om flytende solceller!

Vi får besøk av forelesere fra tre norske selskaper som alle satser stort på flytende solceller. Fra Glint Solar kommer CTO John Modin. Glint Solar har utviklet en digital løsning for å lokalisere de områdende som har best utgangspunkt for flytende solkraft. Vi får og besøk av Per Lindberg, CEO i Sunlit Sea. Han vil fortelle om deres smarte konsept for flytende solceller. Siste foreleser er Ingrid B. Lome fra Moss Maritime. Hun vil gi en introduksjon til Xolarsurf-designet og snakke om deres pilotprosjekt på Frøya.

Forelesere:

Vi har invitert tre innledere som presenterer 15-20 min hver, det blir også tid til spørsmål.

  • John Modin er CTO i Glint Solar hvor de har utviklet en løsning for å raskt finne de beste stedene for flytende sol. For tiden jobber han med å klargjøre produktet for videre vekst og å finne flinke folk som kan bli med på reisen fremover.
  • Ingrid B. Lome - Senior Naval Architect and Project Manager i mossmaritime
  • Per Lindberg PhD, CEO Sunlit Sea

Her kan du følge sendingen

Jobber du innen klima og bærekraft?

Delta på Tekna Klimas webinarer og seminarer! Nettverket er kun for medlemmer, og det er helt gratis og uforpliktende å delta.

Bli med i nettverket

Relaterte kurs og arrangementer

Del