Hopp til innhold
Klassisk bygning med søyler opplyst av kveldssol, symbol på jus og rettssystem.

Tema: Informasjonsteknologi

Hvordan KI endrer den juridiske bransjen

Oppdatert: 22. jan. 2026 Streaming

Kunstig intelligens er allerede i ferd med å forme advokaters hverdag, arbeidsprosesser og forretningsmodeller. I dette arrangementet utforsker vi hvordan teknologien faktisk brukes i praksis, langt fra hypen, tett på faglig utvikling.

Vi ser på hvordan AI kan øke produktiviteten, endre arbeidsflyt i juridiske tjenester og skape nye måter å engasjere klienter på. Samtidig diskuterer vi hvilke juridiske og etiske vurderinger som må tas når AI blir en del av beslutningsgrunnlaget.

Arrangementet består av 4 foredragsholdere, hver med et 15-minutters innlegg og 5 minutter til spørsmål.

Foredragsholdere:

  • Knut-Magnar Aanestad, Saga Legal
  • Ole-Magnus Røysted Aker, Lexolve
  • Christian Bendiksen, BULL
  • Tobias Mahler, UiO, Department of Private Law

Arrangementet er laget av Tekna Big Data i samarbeid med Juristforbundet Tech Forum.

Tekna Big Data

Tekna Big Data er nettverket for deg som jobber med, er interessert i eller nysgjerrig på teknologier som data science, kunstig intelligens og tingenes internett. Eksempler på tema vi tar opp i våre webinarer og seminarer er stordata, maskinlæring, kunstig intelligens, automatisering, datasikkerhet, tingenes internett og annet relatert. Nettverket er kun for Tekna-medlemmer, og det er helt gratis og uforpliktende å delta. Bli med i nettverket

Les også