Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Tariffkurs for tillitsvalgte i skoleverket

Kurset er gratis og for lokale tillitsvalgte i skoleverket
Kr 0
14. okt. kl. 09:30
15. okt. kl. 15:00
Velg kursdato og sted
2025
14–15. okt.Lillestrøm
Kursnummer: 47729
Kontakt: Maja Rosvold Brustad - +4792081388

Tekna inviterer alle tillitsvalgte i skoleverket til et eget tariffkurs for skoleverket. Vi ser frem til å kunne møtes for å diskutere aktuelle problemstillinger som tillitsvalgte møter i skoleverket.

På kurset vil du lære mer om om rollen som tillitsvalgt i skoleverket. Vi går gjennom tariffbestemmelser som er sentrale for tillitsvalgtarbeidet i skolen, både i Hovedavtalen, Hovedtariffavtalene og i arbeidstidsavtalen for undervisningspersonellet. Vi ser nærmere på Teknas lønnspolitikk i lys av lønnsutviklingen for lærene over tid. Vi ser også nærmere på resultatet fra årets oppgjør. Vi legger opp til gruppediskusjoner og arbeid med konkrete eksempler.

Tariffkurset for skoleverket er også en viktig arena for nettverksbygging og erfaringsdeling. Vi ønsker derfor at du som deltar er med på middagen og overnatter om du har mulighet til det. Kryss av for middag og overnatting i påmeldingsskjemaet, så ordner Tekna resten, også betalingen.

Kurset er å anse som et organisasjonsfaglig kurs, og alle tillitsvalgte har derfor rett til permisjon med lønn i henhold til Hovedavtalen for å delta på tariffkurset.

Reisebestilling og refusjon av utlegg

Reisen bestiller du selv. Når du melder deg på, får du tilsendt en bruker til å bestille via Egencia. Vent til 14 dager før kursstart i tilfelle kurset må avlyses eller utsettes.

Overnatting bestiller Tekna til dere som krysser av for dette i påmeldingen.

Tekna dekker reise og opphold. Les mer om refusjon av utlegg her.

PS: Prosjektnummeret til dette kurset er 2501027. Kontaktperson Maja Rosvold Brustad.

Grunnkurs

For at du skal kunne håndtere rollen som lokal tillitsvalgt i Tekna best mulig, har vi utviklet Grunnkurset. Det forventes at du som lokal tillitsvalgt tar dette så snart som mulig etter at du har blitt tillitsvalgt, og aller helst før du deltar på andre kurs. Før Tariffkonferansen vil det være lurt å i hvert fall se gjennom del 1 av Grunnkurset, hvis du ikke har gjort det før: - Grunnkursets del 1 Del 1 er digital, og du kan ta pauser underveis og dele opp kurset i kortere økter.

Del