Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Organisering og gjennomføring av gjenbruksprosjekter

Microsoft Teams, Nettbasert
Byggearbeidere på byggeplass
Gratis - åpent for alle
Kr 0
12. juni
kl. 11:00 - 12:00
Microsoft Teams, Nettbasert
Kursnummer: 49100
Kontakt: Tor Børre Mosland - +4793259581

Tekna Bygg og Anlegg inviterer medlemmer og øvrig nettverk til teams-lunsjmøte, denne gangen med gjennomføring av gjenbruks-prosjekter på agendaen.

Du kan følge møte her

Bygg som ikke bygges er det beste klimatiltaket, og rehabilitering og ombruk av eksisterende bygg er viktig for å nå klimamålene. Mange eksisterende bygninger er vanskelige å tilpasse til dagens krav mht. energiforbruk og inneklima, mens andre bygg kan fornyes uten store ekstrakostnader.

For å få et godt resultat kreves derfor grundig planlegging og tverrfaglig samarbeid mellom aktørene i byggenæringen, ofte med støtte fra FoU-miljøer og bruk av nye løsninger.

Gjenbruk av bygnings-komponenter og anskaffelser kan gi økte kostnader og økt tidsbruk, bl.a. for å sikre at komponenter oppfyller kvalitetskrav. Derfor blir kommunikasjon og koordinering ved bruk av digitale verktøy viktig i slike prosjekter.

Agenda

1100 Praktisk informasjon, litt om Tekna Bygg og anlegg, Madeleine Storaas, Tekna bygg og anlegg

1105 Hvordan skal vi få til en sirkulær byggenæring med mer gjenbruk av byggematerialer?, Reidun Aasen Vadseth, Grønn Byggallianse

1120 Planlegging av utbyggingsprosjekter for å få til økt gjenbruk av materialer, komponenter og bygg – eksempel fra CC Vest, Eili Vigestad Berge, Mustad Eiendom

1140 Prosjektledelse og gjennomføring av ombruk i større prosjekter – erfaringer og tips Lene Westeng, Resirqel

1200 Slutt

Relevante lenker

Prosjektledelse versus prosjekteringsledelse

Nysgjerrig på klimapartnerskapsavtalen? Tekna har signert. Vi oppfordrer alle våre medlemmer til å bidra med sin kompetanse for å oppnå næringens ambisjoner og målsetting i henhold til nevnte avtale.

Relaterte kurs og arrangementer

Del