Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Ledelse til frokost: Effektiv ledelse

Streaming
Kvinnelig leder, lederstil
Dette arrangementet er ikke lenger aktivt, se vår kalender for kommende kurs og arrangementer.
Gratis og kun for Tekna-medlemmer
Kr 0
30. nov. 2023
kl. 09:00 - 10:00
Streaming
Kursnummer: 45711
Kontakt: My Hanh Tu - +47958 41 347

Hva kan du gjøre for å styrke din lederkompetanse for å bli en mer effektiv leder?

Følg sendingen her

De fleste som blir ledere har ikke egen utdanning innen ledelse, og det forventes på sett og vis at man tilegner seg ledelsesferdigheter basert på personlig erfaring. Dette kan føre til usikkerhet rundt hva lederskap faktisk innebærer og hvordan man best kan utøve sin rolle for at medarbeiderne yter sitt beste.

I dette foredraget gir Øyvind Lund Martinsen, professor i organisasjonspsykologi ved Handelshøyskolen BI, et dypdykk i hva som kjennetegner effektiv ledelse. Han belyser hvordan ledere kan skape tillit, fremme motivasjon og øke produktivitet i organisasjonen. Han oppsummerer gjennom dette 70 års forskning på ledelse, samtidig som han tar tak i myter om hva som kan kjennetegne effektiv ledelse og hva man kan gjøre for å styre unna disse. Hvordan man kan håndtere seg selv som leder i en lærings- og utviklingsprosess vil også stå sentralt i dette foredraget.

Dette er et digitalt arrangement. Lenke til sendingen blir sendt ut til påmeldte kvelden før.

Er du opptatt akkurat når foredraget går? Ingen fare, opptak fra sendingen vil være tilgjengelig i etterkant fram til 30.12.23, meld deg på og få lenken tilsendt.

Ledelse til frokost

Dette arrangementet er en del av en serie med møter for nye ledere i digital form. Vi inviterer deg som er nysgjerrig, engasjert og ny i lederrollen, som ønsker å lære mer om ledelse. Møtene arrangeres én gang i måneden, og er et samarbeid mellom Teknas kursavdeling og distriktskontor Oslo.

Relaterte kurs og arrangementer

Del