
Har du lyst til å smake på ost og kjenne igjen hvilke oster du liker?
Tekna Ung inviterer til en hyggelig, sosial samling hvor vi følger en digital ostesmaking med Bernt Bucher-Johannessen. Møt andre medlemmer, diskuter ost og bli kjent!
Du får smake norske oster, og noen har til og med vunnet priser i oste-VM, så her er det mye å se frem til. Lær om ulike ost- og melketyper, samt smakstoner og intensiteter.
Vi bruker et smakshjul for oster under sendingen som kan hjelpe deg å få oversikt og merke deg oster du liker. Her finer du også anbefaling til drikke som kan passe til de ulike ostetypene. Perfekt verktøy for å planlegge din neste ostekveld!
Praktisk info
- Vi åpner dørene kl 18.45, og smakingen starter kl 19.00.
- Det er mulig å sende inn spørsmål underveis.
Om Bernt Bucher-Johannessen
Bernt Bucher-Johannessen er daglig leder for HANEN, næringsorganisasjonen for bygdeturisme, gardsmat , innlandsfiske og innlandsbåter. Han har drevet restauranter i Oslo i over 30 år og har skrevet flere matbøker, senest boken Osteglad og Sidereventyret som kom i fjor.
Intro med Tekna Ung
Dette arrangementet er en del av Intro-uka til Tekna Ung som arrangeres i ulike byer over hele landet.
Vi har lyst til å gjøre det enklere å bli kjent med byen og andre medlemmer, og har laget arrangementer utvalgt for dette. Alle er velkomne, om du er ny i byen, vil bli kjent med andre, eller vil prøve noe nytt!