Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

A3 Produksjons- og samsvarskontroll ved betongproduksjon

Betong vegg i grønt miljø
Dette arrangementet er ikke lenger aktivt, se vår kalender for kommende kurs og arrangementer.
Arrangør
Logo Norsk betongforening
Personlig medlem Norsk Betongforening
Kr 9,990
Ansatt i medlemsbedrift Norsk Betongforening
Kr 9,990
Ikke-medlem
Kr 11,990
Medlem av Betongfokus eller FABEKO
Kr 9,900
04. mars 2024 kl. 09:30
07. mars 2024 kl. 16:00
Avbestillingsfrist: 2/19/2024
Avbestillingsgebyr: 1500
Kursnummer: 45482
Kontakt: Stine Stokkeland - +4790887480

Årets A3-kurs er i mars! Vi samles vi for å tilegne oss mer kunnskap og kompetanse, samtidig som vi skal være sosiale, utveksler erfaringer, fortelle gode historier og bli kjent med bransjekolleger.

A3-kurset er en del i et opplæringsprogram for personell innen betongproduksjon i henhold til krav til kompetanse i NS-EN 206. Kurset er godkjent av Betongopplæringsrådet.

Hensikt:
Tilrettelagt opplæring og kompetanseheving av personell innen betongproduksjon for å tilfredsstille bransjens behov og standardens krav til kompetanse.

Målgruppe:
Produksjonsleder og kontrolleder i henhold til NS-EN 206 + NA.
Til info: deltakere som har deltatt på A1- og A2-kurset, men mangler labsamlingen har mulighet til å delta på A3-kurset.

Kursets innhold:
Deltakerne gjøres kjent med normative og informative referanser og tillegg for å kunne oppfylle kravene som foreligger i NS-EN 206. Deltakeren gis videre en forståelse for betydningen av riktig planlegging av drift og produksjon gjennom å etterleve kravene i NS-EN 206.

Deltakerne gjennomfører praktiske øvingsoppgaver og får trening i å løse oppgaver knyttet til produksjons- og samsvarskontroll og evaluering av samsvar på manuell måte og med dataverktøy.
Kurset avsluttes med digital eksamen. Ta med egen PC!

Praktisk informasjon
- Kursprisen inkluderer lunsj og pausemat alle dager.
- Ønsker du hotellovernatting booker du dette selv: Scandic Helsfyr
- Deltakere skal være kjent med NS-EN 206 + NA før kursstart. Kan bestilles via www.standard.no.
- Ta med PC til øvingsoppgavene og eksamen.
- Eksamens varighet er 2 timer (120 minutter).
- Ved behov for tilrettelegging/ekstra tid på eksamen tar deltakere kontakt med kursholder på kurset.

Kompetansebevis
Etter gjennomført A3-kurs går veien videre til A4-kurs. Når A-klasse-kursene er bestått (A1, A2, A3 og A4) samt krav til praksis er fylt, får du godkjent kompetanseklasse PPK. Se informasjon og oversikt over kravene på Betongopplæringsrådets hjemmeside.

NB! Det tas forbehold om tilstrekkelig antall deltakere på kurset.
En eventuell avlysning vil skje før påmeldingsfristen. Norsk Betongforening tar ikke ansvar for allerede innkjøpte flybilletter og annet.
Ved frafall fra kurset etter avbestillingsfrist vil hele kursavgiften bli fakturert.

Dette kurset går også:

Relaterte kurs og arrangementer

Del