Hei, det ser ut som du bruker en utdatert nettleser. Vi anbefaler at du har siste versjon av nettleseren installert. Tekna.no støtter blant annet Edge, Firefox, Google Chrome, Safari og Opera. Dersom du ikke har mulighet til å oppdatere nettleseren til siste versjon, kan du laste ned andre nettlesere her: http://browsehappy.com
Hopp til innhold
tunnel

Tema: Bygg

Seismikk i ingeniørgeologisk prosjektering

Oppdatert: 6. mars 2025 Streaming

Velkommen til «Vårsleppet 2025».

Refraksjonsseismikk er en godt kjent metode som ofte benyttes ved prosjektering av underjordsanlegg for å få bedre kjennskap til grunnforholdene. Men har du som bestiller eller bruker av resultatene god nok kjennskap til metoden? Hvilke begrensninger er det, hvordan sikres god datakvalitet og hvilke tiltak kan utføres for å få enda mer ut av resultatene?

«Vårsleppet 2025» har til formål å øke denne forståelsen! Vi har invitert eksperter og leverandører innen seismikk for å gi deg en dypere innsikt i prosessering og tolkning av seismikkresultater, inkludert begrensinger i metoden og nyttige tips til deg som bestiller/bruker av seismikk. I tillegg vil det presenteres prosjekteksempler på hvordan seismikk kan benyttes både tradisjonelt, men også litt mer «kreativt». Som vanlig legger vi opp til en god spørsmåls- og diskusjonsrunde i etterkant av innleggene, før det hele avsluttes med god mat og drikke.

NBG - Norsk Bermekanikkgruppe inviterer hvert år til «Vårsleppet». 

Les også