Hei, det ser ut som du bruker en utdatert nettleser. Vi anbefaler at du har siste versjon av nettleseren installert. Tekna.no støtter blant annet Edge, Firefox, Google Chrome, Safari og Opera. Dersom du ikke har mulighet til å oppdatere nettleseren til siste versjon, kan du laste ned andre nettlesere her: http://browsehappy.com
Hopp til innhold
Person som jobber med betong

Tema: Bygg

Hvordan tilpasse betong til nye NB37: Lavkarbonbetong

Oppdatert: 12. des. 2025 Streaming

Her får du et digitalt kurs om NB37, Norsk Betongforenings Publikasjon nr. 37 (NB37) som ble revidert i oktober 2025.

Norsk Betongforenings Publikasjon nr. 37 (NB37) ble revidert i oktober 2025 og introduserer et nytt klassesystem for lavkarbonbetong. Her får du opptak fra kurs som gir en oversikt over de nye lavkarbonklassene og praktiske konsekvenser for materialvalg og proporsjonering. Det lærer også hvordan ulike bindemidler kan kombineres for å oppnå de forskjellige lavkarbonklassene.

Logo Norsk betongforening

Program

  • Gjennomgang av de nye lavkarbonklassene
  • Proporsjonering av betong i henhold til NB37
  • Spørsmål og diskusjon

Målgruppe

Dette kurset er i hovedsak rettet mot entreprenører og betongprodusenter som bestiller, bruker og produserer lavkarbonbetong. Kurset vil allikevel kunne være interessant for alle som ønsker en mer praktisk forståelse av de nye lavkarbonbetongklassene.

Forelesere

  • Sverre Smeplass (leder for revisjonsarbeidet av NB37), Skanska -Tom Fredvik, Heidelberg Materials Sement Norge AS
  • Vibeke Stæger-Holst, Heidelberg Materials Prefab Norge
  • Silje Ytterdal, Betong Øst

Det kan være nyttig å se Betongcast om nye NB37 først.

Les også