KI, og mer presis Generativ-KI, har revolusjonert hvordan vi lever. Nesten alt, fra tilgang til informasjon til egen skriving, har blitt snudd opp-ned.
Det har vært mye oppmerksomhet på hvordan skolene skal forhindre bruk av KI, hvilke nye eksamensformer skal brukes, hvordan vi kan detektere KI-genererte innlevering og hvordan kan vi sikre at studentene ikke jukser ved å la KI gjør jobben, isteden at de selv gjør en innsats.
Men finns det bare negative sider av å bruke KI når det gjelder læring? Det høres litt absurd ut, gitt hvor mye KI har oppnådd i det siste året og hvor mange gode resultater har kommet ut av det.
I dette eventet setter vi søkelyset på hvordan man kan bruke KI for å lære bedre, raskere og mer effektivt. Vi skal høre på noen ekseprter som skal presentere måter å bruke KI på som understøtter læring, hjelper med å forstå ting bedre og mer i detalj og kan brukes for å utdype eller utvide kunnskapen din.
Tekna Big Data
Tekna Big Data er nettverket for deg som jobber med, er interessert i eller nysgjerrig på teknologier som data science, kunstig intelligens og tingenes internett. Eksempler på tema vi tar opp i våre webinarer og seminarer er stordata, maskinlæring, kunstig intelligens, automatisering, datasikkerhet, tingenes internett og annet relatert. Nettverket er kun for Tekna-medlemmer, og det er helt gratis og uforpliktende å delta. Bli med i nettverket
