
Velkommen til interessante foredrag med tilhørende spørsmåls- og diskusjonsrunde. Vi avslutter med felles tapas!
Å forhindre ras i tunneler er kanskje den viktigste oppgaven til en ingeniørgeolog. De fleste ras oppstår i svakhetssoner og ofte i soner med innhold av svelleleire. En ingeniørgeolog må derfor kunne identifisere og vurdere egenskapene av svakhetssoner og svellende materiale.
På årets Vårsleppet skal fire meget erfarne foredragsholdere bidra til å øke kunnskapen om dette temaet. Vi får innlegg om egenskapene til svellende leire og hvordan det kan testes, erfaring fra prosjekter der det har vært stabilitetsproblemer i områder med svellede materiale og til slutt et innlegg som stiller litt spørsmål om mineralsk svelling in-situ før til svelletrykk som kan gi stabilitetsproblemer. Det hele avsluttes med god tid til diskusjon.
Arrangementet er gratis for medlemmer av NBG, men krever påmelding.
Er du ikke medlem? Meld deg inn her.
Vårsleppet blir gjennomført fysisk, men vil også kunne følges digitalt. Det serveres forfriskninger underveis i møtet og etter vårsleppet blir det tapas i samme lokaler.
Årsmøte i Norsk Bergmekanikkgruppe 2023
I forkant av vårsleppet avholdes årsmøte, egen påmelding her.