(U3) Utførelse av betongarbeider

06. okt. 2017 kl. 12:00
Kurset er en del av et opplæringsprogram for personell innenfor utførelse av betongkonstruksjoner etter den nye norske standarden "NS-EN 13670:2009+NA:2010 Utførelse av betongkonstruksjoner" med nasjonalt tillegg (NA). Kurset er godkjent av Betongopplæringsrådet (BOR).
Kursdeltakeren skal gis opplæring i å planlegge, forberede og lede gjennomføring av betongarbeidet og å kontrollere og dokumentere at det utførte arbeidet fyller kravene, samt forstå mekanismer som påvirker betongkonstruksjonens bestandighet.
Kurset gir en dypere forståelse av innholdet i NS-EN 13670 gjennom opplæring i kravene til utførelse ved bruk av produkter som fersk betong, forskaling, armering, prefabrikkerte betongelementer osv., i en konstruksjon for å oppnå det tilsiktede nivået av bestandighet, mekanisk styrke og stabilitet.
Det settes fokus på viktige rammebetingelser, korrekt produksjonsunderlag, kontrollplaner og kontroll av utførelsen.
Kursdeltaker oppfordres til å sette seg godt inn de relevante punktene i NS-EN 13670 i forkant og under kurset, og selv følge opp eventuelle senere nye revisjoner av standardene (selvstudier eller interne/eksterne kurs).
Hensikt:
Kurset er tilrettelagt opplæring for personell i betongutførelsesbransjen som angitt i
NS-EN 13670:2009+NA:2010 og oppfyller kravet til angitt tilleggskurs.
Målgruppe:
Personell som skal dokumentere kompetanse med tilleggskurs som kreves for produksjonsleder (tidligere støpeleder) og kontrolleder, formann / bas, samt personell som ønsker å styrke sin faglige kompetanse.
For praktisk informasjon om kursbevis, kompetansebevis, overnatting og diverse – se fanen: Praktisk info.
Hotellbooking
Hver enkelt deltaker sørger for bestilling av hotellrom hos Clarion Hotel & Congress Oslo Airport, Gardermoen, tlf.: 63 94 94 94 dersom det er behov for overnatting. Oppgi Tekna kurs.
Kurspriser inkluderer lunsj og pausemat alle dager.
Felles middag, for de som er interessert, kommer i tillegg.