Soppkurs med Hexeringen oppforening

Velkommen til soppkurs med Tekna Hedmark Avdeling
Vi har bestemt oss for å dra til Balberg i Stange, samme sted som i fjor. Denne gangen går vi i den andre retningen, der det er åpen gammel granskog, med innslag av blåbærlyng. Dere kjører over gårdstunet på Store Re, og videre innover og til høgre. Store Re er skiltet fra Stange sentrum.
Vi tenker vi starter med en gjennomgang av sopp vi kan finne, og hvilke sopper vi ikke tar med, før vi går ut i skogen. Etterpå går vi gjennom funnene våre, og passer på at ingen tar med uspiselig sopp hjem.
Ta med sitteunderlag 😊
Vi gjentar suksessen fra i fjor, og gjennomfører også i år et soppkurs i samarbeid med Hexeringen soppforening.
Vi starter med enkel matservering og litt teori ute i skogen. Etterfulgt av en praksisdel for å finne noen gode matsopper i området vi befinner oss i. På slutten av turen går vi gjennom alt alle har funnet, og sorterer ut de matsoppene som kan anbefales. Målet er at deltakerne skal bli helt sikre på noen sopper.
Arrangementet vil avholdes i Hamar-området, men eksakt oppmøtested vil ikke være bestemt før ca. 14 dager før kursdato.
Ta gjerne med en venn!