Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Oppstartsmøte for overvannsgruppe i Tekna Klima

Mengder med nedbør på en motorveg
Gratis - åpent for alle
Kr 0
25. september
kl. 16:30 - 18:30
Kursnummer: 50542
Kontakt: Yvona Holbein - 95975788

Tekna Klima etablerer en arbeidsgruppe for overvann. Bli med på oppstartsmøte!

Bli med og gi innspill på aktivitetene til overvannsgruppa. Ønsker du å nominere deg selv eller andre til komitémedlem, send e-post til arild.ulset@tekna.no.

Store behov

Overvannshåndtering er en kompleks utfordring som involverer mange fagområder og ansvarlige. Dette gjør det vanskelig å finne helhetlige løsninger. Lovverket er mangelfullt og overlater mye av ansvaret til kommunene, som igjen har sine egne metoder for å håndtere problemet. Private aktører spiller en viktig rolle, men det krever god kunnskap på alle nivå i kommunen.

Overvanngruppa

Denne gruppen skal gjennom samarbeid, økt kunnskap og forståelse på tvers av sektorer og faglig bakgrunn, bidra til at overvannsutfordringen i både etablert bebyggelse og ved plan- og byggesaker skal løses helhetlig, kunnskapsbasert og mest mulig effektivt.

Aktiviteter

  • Digitale og/eller fysiske møter med foredrag/erfaringsutveksling og dialog om temaer knyttet til overvannshåndtering med varighet hovedsakelig på 1-2 timer
  • Workshops og samarbeid for å tenke helhetlig, øke forståelse og løse utfordringer
  • Befaringer og fysiske møter hos aktørene i nærområdet kan også være aktuelle

Relaterte kurs og arrangementer

Del