Medlemsmøte med presidenten i Tekna
Hvordan kan Tekna bidra til et tryggere samfunn i urolige tider?

Møt Tekna-presidenten i Kirkenes!
President i Tekna, Elisabeth Haugsbø kommer til Kirkenes. I den anledning inviterer vi Tekna-medlemmer til å delta på medlemsmøte.
Presidenten skal snakke om hva som blir Teknas viktigste fokusområder i årene fremover og hvordan Tekna fortsatt skal kjempe for sine medlemmer.
Hun vil også snakke om den sikkerhetspolitiske situasjonen i verden, Europa og Norge og at vi lever i en tid med økt usikkerhet, spenning og trusler. Fremmede makter ønsker å svekke vår tillit, demokrati og vårt samhold. Det vil bli mulighet til å diskutere hva Tekna som organisasjon kan gjøre og hvordan du som Tekna-medlem kan være forberedt og bidra til et sikrere samfunn i møte med disse utfordringene. Samfunnsikkerhet og beredskap er ett område Elisabeth er dypt engasjert i, da det er et område hvor kompetansen til Teknas medlemmer blir viktig å ta i bruk.
Du møter også leder for Finnmark avdeling og medlem av valgkomiteen til R-møtet, Bernt Nilsen. Han vil orientere om avdelingens aktivitet og hva medlemmene vil få mulighet til å delta på fremover.
Det vil bli servert pizza og mineralvann under møtet. Vi ber derfor om at du melder deg på i forkant, slik at vi kan beregne riktig mengde.