Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Ledelse til frokost: Følelser som ressurs

Streaming
Stressa kvinne på jobb lener seg mot glassdør og lukker øynene
Dette arrangementet er ikke lenger aktivt, se vår kalender for kommende kurs og arrangementer.
Gratis og kun for Tekna-medlemmer
Kr 0
17. mars 2022
kl. 09:00 - 10:00
Streaming
Kursnummer: 42834
Kontakt: Stine Audestad - +4745433549

På jobben blir vi entusiastiske, frustrerte, stressa, stolte og redde. Hvordan kan ledere bidra til at følelser blir en ressurs for organisasjonen?

Hvordan kan god håndtering av følelser fremme innovasjon og styrke relasjoner i arbeidslivet?

På sitt verste kan følelser lede til konflikt, utbrenthet og dårlige beslutninger. På sitt beste kan følelser styrke relasjoner mellom kolleger, være en motor i innovasjonsprosesser og hjelpe oss og avdekke ting som ikke fungerer. Følelser blir først en ressurs når vi lærer å håndtere de godt.

Hvordan kan du som leder håndtere dine egne følelser? Og ikke minst, hvordan kan du bidra til at medarbeidere kan håndtere sine følelser godt?

Marius Jones vil fortelle mer om

  • Hva forskning sier om hvordan ulike følelser påvirker organisasjoner?
  • Hvordan bør vi håndtere følelser på en måte som gjør dem til ressurser heller enn byrder?
  • Hvorfor er frustrasjon, frykt og misnøye nyttig i innovasjonsprosesser?

På slutten av foredraget vil Marius svare på spørsmål fra deltakerne.

Dette er et direktesendt nettmøte og du må melde deg på for å delta.

Om foredragsholder

Marius Jones er stipendiat på NHH Norges Handelshøyskole, der han forsker på organisasjonslæring i oppstartsselskaper. I tillegg er han konsulent i AFF, der han jobber med lederutvikling gjennom kurs, foredrag, og coaching. Marius har også ledererfaring fra Forsvaret, og en mastergrad i samfunnsøkonomi fra NTNU.


Ledelse til frokost

Dette arrangementet er en del av en serie med møter for nye ledere. Vi inviterer deg som er nysgjerrig, engasjert og ny i lederrollen, og som ønsker å lære mer om ledelse. Møtene arrangeres én gang i måneden, og er et samarbeid mellom Teknas kursavdeling og distriktskontor Oslo.

Relaterte kurs og arrangementer

Del