Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

iPerm - Guidet trilletur

Trondheim, Trondheim
Mann triller barnevogn langs en park
Dette arrangementet er ikke lenger aktivt, se vår kalender for kommende kurs og arrangementer.
Egenandel - åpent for alle
Kr 150
20. mai
kl. 11:00 - 11:00
Trondheim, Trondheim
Oppmøte ved Royal Garden Hotel
Avbestillingsfrist: 5/19/2025
Kursnummer: 49999
Kontakt: Sara Øvergaard - +4793480657

Bli med på guidet vandring gjennom Trondheims bygater hvor vi triller oss gjennom middelalder, tidlig moderne tid og industrihistorien, mens vi nyter glimt av utsikten til Nidelven.

Med oss har vi Astrid Margrethe Aasum. Hun er autorisert NGF guide og har lang erfaring som guide i Trondheim. Med kunnskap og fortellerglede gir hun liv til historiene om bygninger og omgivelser som vi ellers tar for gitt.

Vi starter ved Royal Garden Hotel kl 11:00, stedet der det hele startet for mer enn 1000 år siden. Så vandrer opp gjennom Trondheims bygater, vi stopper opp og snakker om det vi ser underveis. Ved nasjonalhelligdommen Nidarosdomen tar vi en pust i bakken mens guiden forteller om katedralens historie. Fra Gamle Bybro ser vi både byens gamle havneområde, Kristiansten Festning og NTNUs praktbygg på Gløshaugen. Mange turister tror at Bakklandet er "gamlebyen" i Trondheim. Vi skal lære at det ikke stemmer helt med virkeligheten. Etter å ha vandret gjennom Bakklandet og de tre verftstomtene, avslutter vi turen ved Solsiden.

På Solsiden har vi reservert bord på Søstrene Karlsen, slik at de som ønsker kan ta en kaffe eller matbit sammen etter turen. De påmeldte dekker dette selv.

Turen kan bli avlyst ved ugunstig værforhold.

iPerm er et tilbud i regi av Trondheim avdeling til Tekna-medlemmer og deres partnere i foreldrepermisjon. Vi inviterer til sosiale og faglige sammenkomster på dagtid med plass og rom for barnevogner og bleieskift.

Del