Høstsamling 2023: Betonglærernettverkene

I anledning Norsk Betongdag ønsker vi i betonglærernettverket å samle alle lærere innenfor faget velkommen til faglig seminar med temaet Bruk av UHPC i brokonstruksjoner.
UHPC er et relativt nytt materiale, med høy trykkfasthet, utnyttbar strekkfasthet og forbedret bestandighet sammenlignet med vanlig betong. Et lovende bruksområde er brorehabilitering, der bruken av UHPC er dokumentert å kunne være både økonomisk og miljømessig fordelaktig. Flere land har tatt materialet i bruk, f.eks i Sveits finnes det over 350 brokonstruksjoner med UHPC. I Norge er det foreløpig både lite interesse og bruk. Dette innlegget vil gi en kort innføring i materialet UHPC, bruken av UHPC i brokonstruksjoner og miljømessige konsekvenser.
Innlegget vil holdes av Ingrid Lande, Universitetslektor ved UiA. Lande leverte sin doktorgrad om bærekraftig bruk av UHPC i vår og vil dele av sin kunnskap.
Bli med på samling med lærere etter lunsj fredag! Dette er en fin mulighet for å få inspirasjon til eget arbeid og forelesninger og dele erfaringer.
Arrangementet er gratis, men vi ønsker veldig gjerne at du melder deg på så vi påser at vi har stort nok møterom.