Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Dresinkjøring på Valdresbanen

Hov Stasjon, Hov
Dette arrangementet er ikke lenger aktivt, se vår kalender for kommende kurs og arrangementer.
Egenandel for Tekna-medlemmer
Kr 150
24. aug. 2024
kl. 11:00 - 15:00
Hov Stasjon, Hov
Avbestillingsfrist: 8/20/2024
Kursnummer: 47961
Kontakt: Sander Berget - 93892626

Start høsten med en aktivitet de færreste har prøvd! Tekna Ung inviterer til dresinkjøring på den nedlagte jernbanestrekningen mellom Dokka og Hov.

Tekna Ung inviterer til en spennende utflukt på skinner. Med dresin er det mulig å sykle på jernbanesporet, og her får en kjenne vinden i håret mens man suser gjennom kommunene i Land til taktfaste skinnedunk!

Arrangementet har start- og sluttpunkt ved Hov Stasjon i Søndre Land, cirka 30 minutter fra Gjøvik. Samkjøring organiseres fra Gjøvik via vår facebook-profil.

Fra Hov tilbyr AS Valdresbanen dresinutleie med både enkelt- og tandemdresiner på det nedlagte sporet. Under sykling på banen er det påbudt med refleksvest og sykkelhjelm. Det anbefales så langt det er mulig å ta med eget utstyr, men det er også et begrenset antall vester og hjelmer til utlån hos AS Valdresbanen. Ellers er bukse og joggesko anbefalt under sykling.»

Program:

Samkjøring fra parkeringa ved Mjøsstranda klokka 10:00. Samkjøring organiseres på facebook-profilen vår "Tekna Ung Innlandet". Det er også mulig å møte direkte klokka 11:00 på Hov.

Arrangementet starter 11:00 fra Hov Stasjon. Det vil bli utlevert nødvendig utstyr og gitt en rask opplæring i håndtering av dresinen.

Vi satser på å starte syklingen senest 11:15.

Turen går så nedover langs Randsfjorden til Sagvika strand cirka 15 km nord for Hov. Her vil det være mulighet for å nyte medbrakt mat og drikke og eventuelt ta et bad. Det vil også være mulighet for å utforske banen videre på egenhånd dersom man ønsker det.

Felles retur fra Sagvika til Hov cirka klokka 14:00.

Arrangementet avsluttes ved innlevering av dresin på Hov klokka 15:00 med påfølgende retur til Gjøvik.

OBS: påmeldingsfristen er 10.08, men hvis det er ledige dresiner er det fortsatt mulighet for å melde seg på. Send da melding til Sander for å sjekke.

Del