Hopp til innhold
Alle kurs og arrangementer

Besøk på Eydehavn Museet

Eydehavn Museet, Eydehavn
Dette arrangementet er ikke lenger aktivt, se vår kalender for kommende kurs og arrangementer.
Gratis for Tekna-medlemmer
Kr 0
20. aug. 2020
kl. 18:00 - 19:30
Eydehavn Museet, Eydehavn
Adresse: Nesgata 11, 4810 Eydehavn
Kursnummer: 40509
Kontakt: Kenneth Stubhaug Karlsen - +4797693557

Bli med på et lærerikt besøk på industri- og arbeidermuseet i Arendal.

Vi begynner med en kopp kaffe i hagen, og dersom det tillates mht korona blir det noe søtt å bite i. Her blir det også en kort introduksjon om museet.

Deretter blir det omvisning inne i mindre grupper. Temaene er Sam Eyde, utvikling av industribedriftene i Eydehavn og framvekst av arbeidersamfunnet.

Vi overholder de til enhver tid gjeldene smittevernreglene, og maks antall er begrenset til 20 personer.

Eydehavn Museet

Eydehavn Museet er et industri- og arbeidermuseum i Arendal kommune. Museet åpnet i 1982 og ligger i Nesbyen på Eydehavn, som i dag er et antikvarisk spesialområde.

Museets 2. etasje rommer en leilighet restaurert og innredet som en arbeiderbolig fra 1920-årene. De øvrige lokalene inneholder Sam Eyde-rommet, som benyttes til møterom, fagbevegelsens rom med bl.a. fagforeningsfaner og utstillingen "Marens minner", en utstilling om kystkvinners arbeid i eldre tid. Museet har i tillegg skiftende utstillinger og magasin i kjelleren.

I jubileumsåret 2013 åpnet vi en utendørs utstilling plassert i Eydehavns gater. Utstillingen er basert på gatenavn med personnavn og gir et innblikk i Eydehavns historie gjennom disse personene. Utstillingen er fortsatt åpen, hele året, hele døgnet.

Les mer om museet på KUBENs hjemmesider.

Del