Hei, det ser ut som du bruker en utdatert nettleser. Vi anbefaler at du har siste versjon av nettleseren installert. Tekna.no støtter blant annet Edge, Firefox, Google Chrome, Safari og Opera. Dersom du ikke har mulighet til å oppdatere nettleseren til siste versjon, kan du laste ned andre nettlesere her: http://browsehappy.com
Foto: Jens Petter Larsen / Lerchendalkonferansen

Hva skal til for å lykkes med innovasjon - over tid?

Publisert: 5. feb. 2025

Nyskaping gjennom anvendt teknologi - bygd på samarbeid mellom selskaper og industrier

Kine Berild Norheim

Daglig leder

NExTdigital

Kine Berild Norheim er daglig leder for nettverket NExTdigital. Hun har en doktorgrad i innovasjonsledelse og strategi, og har forsket og undervist på NTNU i en årrekke. Hun har forelest i fag som studentbedrift, etikk og entreprenørskap, organisasjon og ledelse og produktutvikling. Tidligere har hun jobbet som entreprenørskapsgartner. Hun var også svært engasjert i campus Ålesund i studietida og var med i Næringslivsutvalget, Gründerdagen, Høgskolestyret, Fadderansvarlig, Studentparlamentet – for å nevne noe.

NExTdigital jobber for å styrke arbeids- og næringslivet på Sunnmøre. NExTdigital er et nettverk som skaper møteplasser der nåtid møter fremtid, og der mennesker fra ulike virksomheter sammen finner løsninger på digitale utfordringer. De er overbevist om at tverrfaglig samarbeid er en nøkkel til å lykkes i det digitale skiftet. Gjennom aktivt arbeid med kunnskapsheving og kompetansedeling på Sunnmøre, ønsker de å bidra til et sterkt og fremtidsrettet næringsliv i vår region.

Les også