En viktig rammebetingelse for de fleste, er hvilken økonomi en sitter igjen med etter at en har sluttet, eller trappet ned inntektsbringende arbeid, til å ha den levestandarden og de mulighetene en ønsker seg.
Dette kurset vil hjelpe deg til å vite hvordan du kan ha oversikt over pensjonsopptjeningen din fra det offentlige/NAV, og fra de ulike arbeidsgiverne du har og har hatt.
Vi vil også gå gjennom hvilke muligheter som finnes til selv å påvirke hvor høy alderspensjon en kan få gjennom valg av uttakstidspunkt, investeringsvalg og egen pensjonssparing.
Selve kurset varer 1 time, deretter blir det 30 minutter til spørsmål og svar. Det legges inn en kort pause underveis.
Kursholder, Anders Kvam, er pensjonsekspert og forhandlingssjef for privat sektor i Teknas seksjon for arbeidsliv og juss. Han har reist landet rundt med kurs om pensjon for Teknas medlemmer. Det er et tema som engasjerer, og denne kvelden får du solide kunnskaper og lang erfaring levert rett hjem til deg.
Opptak av sendingen vil ligge tilgjengelig i etterkant.
Lenke til sendingen finner du HER, den vil også bli sendt på mail til påmeldte noen timer før sending.