Energi og klima

klima energi

Våre medlemmer har en nøkkelrolle i det arbeidet vi har foran oss med energiomlegging og overgang til lavutslippssamfunnet. Teknologer og naturvitere har den nødvendige kompetansen til å utvikle ny teknologi som kan erstatte eksisterende og CO2-forurensende teknologi.

Aktuelt

19.04.2012

Energipris til studenter

Grønn Fases Energipris 2012 gikk til solenergi-prosjektet RESolar. Studentene Stian Mundal, Erik Thorp og Andreas Michelsen, som alle er Tekna-medlemmer, fikk prisen for sitt prosjekt som fremmer bruken av solenergi på rurale steder i Øst-Afrika.

Les mer >>

16.08.2010

Monster-melkeku for regjeringen

Regjeringen burde nøyd seg med mindre utbytter i Statkraft og Statnett, sier Tekna-president Marianne Harg til VG.

Les mer >>

11.06.2010

Rent vann eller oljesand?

Jens Ulltveit-Moe.web.JPG

Hvorfor nekter politikerne Statkraft å satse mer utenlands med fornybar energi, når Statoil får investere milliarder i oljesand? Det spørsmålet stilte investor og Umoe-sjef Jens Ulltveit-Moe på årets Klimagrilling i Ingeniørenes Hus fredag 11. juni.

Les mer >>

1-3 | Neste


Bli medlem

Som medlem får du blant annet juridisk bistand bank og forsikring tidsskrifter kurs og arrangementer